Rozpoczyna się budowa hotelu w strategicznej lokalizacji Bielska-Białej

Wyraźnie zarysowuje się nowa inwestycja w bezpośrednim sąsiedztwie dworców kolejowego i autobusowego w Bielsku-Białej. Teren przyszłego projektu został już otoczony płotem, co zwiastuje początek budowy hotelu, mającego oferować zakwaterowanie w ponad 80 pokojach.

Trzy lata temu, na tym samym gruncie, wydano decyzję administracyjną umożliwiającą realizację budowy hotelu, który miałby dysponować również podziemnym parkingiem. Za tę ambitną inwestycję odpowiada spółka, której działalność rozciąga się na obszar całej Europy.

Planowany obiekt ma mieścić się na skrzyżowaniu ulic Piastowskiej i Przybyły. Projekt przewiduje budowę sześciopiętrowego hotelu o wysokości niemal 19 metrów. Wstępne plany zakładają, że pomieści on około 87 pokoi, jednak ostateczny układ ścian wewnętrznych może ulec zmianie.

Hotel ma mieć kształt litery „L” i być usytuowany w północno-wschodniej części działki. Jego dłuższe ramię, liczące 45 metrów, ma biec wzdłuż ulicy Piastowskiej, zaś krótsze wzdłuż ulicy Przybyły. Elewacja budynku od strony głównej arterii będzie utrzymana w stonowanych odcieniach szarości.