Rewitalizacja amfiteatru w Lipniku na finiszu: koniec prac zaplanowany na listopad

Rozpoczęta inwestycja odnowy amfiteatru w Lipniku, mimo niepowodzeń i komplikacji, ma szanse zakończyć się powodzeniem. Według informacji uzyskanych od rzecznika Nadleśnictwa Bielsko, prace postępują zgodnie z planem i ich ukończenie planowane jest na połowę listopada. Proces rewitalizacji tego miejsca był niezwykle skomplikowany, zawarty w nim były lata negocjacji, przetargi wymagające anulowania oraz zmiana wykonawcy.

Podpisana w połowie lipca umowa przewiduje czteromiesięczny okres na sfinalizowanie prac. Oznacza to, że zakończenie projektu nastąpi najprawdopodobniej w połowie listopada. Mimo że do finalizacji pozostało około połowy zadań, przedstawiciele nadleśnictwa potwierdzili, że konieczne będzie również wprowadzenie kilku poprawek, co wiąże się z dodatkowymi pracami rozbiórkowymi.

Budżet inwestycji znacznie wzrósł na przestrzeni lat z powodu licznych problemów towarzyszących realizacji projektu. Początkowo planowano, że koszt renowacji amfiteatru w Lipniku wyniesie 2,3 mln złotych. Jednak ostatnia umowa, zawierająca koszty związane z finalizacją prac, przekroczyła kwotę 2,5 mln złotych.