Plac Wojska Polskiego w Białej zyska nową tożsamość dzięki giełdzie staroci

Niezwykła metamorfoza czeka na Plac Wojska Polskiego, dawniej nazywany rynkiem, położony w sercu Białej. Wkrótce to miejsce przekształci się w centrum zabytkowych przedmiotów, bowiem we wrześniu odbędzie się tu pierwsza edycja targów antyków. Wydarzenie to już ma swoją oficjalną nazwę – „Giełda staroci w Białej”, a jego termin jest już ustalony.

Warto przypomnieć, że koncepcja organizacji giełdy antyków na odnowionym placu Wojska Polskiego była wielokrotnie poruszana podczas sesji Rady Miejskiej w Bielsku-Białej. Między innymi radna Urszula Szabla od stycznia tego roku intensywnie interweniowała w tej sprawie. Przypominała, że już w październiku 2019 roku zaproponowała, aby rynek bielski stał się miejscem, gdzie można by sprzedawać nietuzinkowe przedmioty.

Plany te teraz stają się rzeczywistością. Niewiele brakuje do soboty 30 września, kiedy to Plac Wojska Polskiego będzie gościł „Giełdę staroci w Białej”. Wydarzenie potrwa od godziny 8.00 do 14.00. Jak podaje Urząd Miejski w Bielsku-Białej, głównym celem targów jest „zachowanie materialnych wartości historycznych, kulturowych i artystycznych”.