Historyczny gmach w Komorowicach Śląskich dostępny na rynku nieruchomości

Zabytkowy obiekt architektoniczny, usytuowany przy Katowickiej 63 w Komorowicach Śląskich, jest teraz dostępny do nabycia. Ten budynek, którego historia sięga początków XX wieku, konkretnie roku 1900, jest zaszczycony miejscem na liście Gminnej Ewidencji Zabytków. Po gruntownej renowacji, nadszedł czas, aby znaleźć mu nowego właściciela.

Propozycję sprzedaży tego wyjątkowego budynku wystawiła agencja Arka Nieruchomości. Ta niesamowita nieruchomość zlokalizowana jest w sercu Bielska-Białej, a dokładniej w dzielnicy Komorowice Śląskie, przy Katowickiej 63. Historia tego miejsca zaczęła się na przełomie wieków, gdy w 1900 roku powstał ten interesujący budynek, który teraz cieszy się mianem zabytku.

Agencja podkreśla atrakcyjność lokalizacji tego obiektu. Komorowice Śląskie to centrum aktywności miasta, które łączy w sobie bliskość ważnych dróg komunikacyjnych – ronda ulic Mazańcowickiej i Katowickiej oraz DK1 i obwodnicy Bielska-Białej. Dodatkowo, łatwo stąd dojechać do Czechowic-Dziedzic. Odległość od przystanków autobusowych PKS i MZK oraz dworca PKP Bielsko-Biała Komorowice to kolejny atut tej lokalizacji. Warte uwagi są również udogodnienia lokalne, takie jak ochotnicza straż pożarna, szkoła podstawowa oraz liczne punkty handlowo-usługowe.

Budynek został przygotowany do prowadzenia działalności administracyjnej i usługowej. Część pomieszczeń jest już wynajęta na biura i usługi różnego rodzaju. Budynek jest jednopoziomowy z częściowym podpiwniczeniem i użytkowym poddaszem. Podczas kompleksowej modernizacji wymieniono elementy stolarki, część instalacji i pokrycie dachowe. Ponadto, przemurowano kominy i odświeżono elewację oraz przestrzenie biurowe. Renowacja ceglanej ściany frontowej była prowadzona pod okiem konserwatora zabytków. Na zewnątrz budynku znajduje się przestronny parking z dostępem od ulic Katowickiej i Mazańcowickiej.