Wyjaśniono sprawę pobicia ochroniarza w bielskiej Galerii Sfera

Właśnie upłynął rok od incydentu, który miał miejsce 1 września w Galerii Sfera w Bielsku-Białej. Wydarzenie to polegało na brutalnym pobiciu ochroniarza przez grupę młodzieży. W końcu, po długotrwałych poszukiwaniach, funkcjonariusze policji z Bielska-Białej zdołali zidentyfikować osoby odpowiedzialne za ten akt przemocy.

Za tę sytuację odpowiadali młodzi ludzie, którzy zdecydowali się zakłócić publiczny spokój. Kiedy ochroniarz próbował interweniować, nieletni sprawcy zareagowali agresją. Uderzyli oni niemal bezbronnego mężczyznę kilka razy, powodując poważne i bolesne obrażenia.

Podjęcie działań w tej sprawie było możliwe dzięki wielkiemu wysiłkowi policjantów Zespołu do spraw Przestępczości Nieletnich Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Jak poinformował st. sierż. Sławomir Kocur, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, dzięki ich gorliwości sprawcy zostali zidentyfikowani i postawieni przed sądem.

Sprawcami tego aktu okrutnej przemocy były dwie osoby zamieszkujące powiat oświęcimski. Sąd uznał ich za winnych popełnienia czynu karalnego. Jednak z uwagi na ich niepełnoletność w chwili zdarzenia, nie zostanie im wymierzona kara zgodna z kodeksem karnym. Zamiast tego będą musieli wykonać wyznaczone przez sąd prace społeczne.