Nowoczesne przedszkole powstało w Bielsku-Białej. Inauguracja rozpoczęcia roku szkolnego 4 września

Bielsko-Biała powitało początek nowego roku szkolnego, otwierając drzwi do nowo wybudowanej placówki przedszkolnej. Ta innowacyjna placówka edukacyjna, stworzona z myślą o potrzebach XXI wieku, powstała na miejscu dawnego, niezagospodarowanego sadu. Oficjalne otwarcie odbyło się dzisiaj, 4 września.

Wnętrze budynku składa się z dziesięciu przestronnych sal, które nie tylko są komfortowo umeblowane, ale również wyposażone w komputery oraz zaawansowane urządzenia multimedialne. Przedszkole dysponuje także szerokim zapleczem gabinetów specjalistycznych, obejmującym m.in. pokoje logopedy, psychologa i pedagoga, jak również sale do terapii pedagogicznej. Dodatkowo placówka oferuje salę gimnastyczną, gdzie będą prowadzone zajęcia korekcyjne i z integracji sensorycznej. Przy przedszkolu znajduje się też dobrze wyposażony plac zabaw otoczony dużym, zielonym ogrodem.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej, podkreślił istotność inwestycji w budowę przedszkola dla dzielnicy Hałcnów. Uznał ją za konieczną i celowaną bezpośrednio w potrzeby społeczności.

– Ten obiekt został zaprojektowany od podstaw jako przedszkole. Jest to budynek nowoczesny, odpowiadający wymogom XXI wieku – powiedział Klimaszewski. Wspomniał również, że przedszkole ma dziesięć oddziałów i będzie uczęszczało do niego 250 dzieci z dzielnicy oraz z całego miasta. Koszt inwestycji wyniósł około 25 milionów złotych – dodał prezydent.

Prezydent Bielska-Białej jest przekonany, że po ukończeniu tego projektu, rozbudowie przedszkola w Kamienicy i realizacji inwestycji w Komorowicach, obecne potrzeby mieszkańców miasta nad Białą dotyczące edukacji przedszkolnej są w pełni zaspokojone.