Nowe plany dystrybucji dla filmu "Uwierz w Mikołaja"

Premiera filmu „Uwierz w Mikołaja”, który jest owocem pracy znakomitej ekipy filmowej, nie odbędzie się jak pierwotnie zakładano. Produkcja filmu miała miejsce między innymi w Bielsku-Białej oraz Goczałkowicach-Zdroju w styczniu 2022 roku.

Autorami scenariusza do filmu, bazującego na bestsellerowej powieści Magdaleny Witkiewicz o identycznym tytule, są Ilona Łepkowska i Anna Wieczur-Bluszcz. To one odpowiadały za sukces takich filmów jak „Wkręceni”, „Zróbmy sobie wnuka”, „Nigdy w życiu” i „Tylko mnie kochaj”. Odpowiedzialność za reżyserię spoczywała na barkach Anny Wieczur-Bluszcz, cenionej twórczyni m.in. czwartej części serii Kogel Mogel. Produkcją filmu zajął się natomiast MTL MAXFILM.

Wcześniejsze informacje przekazywane przez mediach społecznościowych przez scenarzystkę i autorkę książki sugerowały, że premiera filmu nastąpi 6 grudnia na platformie TVP VOD. Jednakże te doniesienia zostały później wycofane.

Mimo zaplanowanej premiery na TVP VOD 6 grudnia, ostatecznie do niej nie doszło. Jak dowiedział się portal bielsko.info od Anny Zgierskiej, zastępcy naczelnika Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, termin wydania filmu został przedłużony do przyszłego roku. Producent nadal negocjuje warunki dystrybucji, a miejsce, gdzie będzie można zobaczyć film, na ten moment pozostaje nieustalone.

Wspomnijmy, że miasto Bielsko-Biała współfinansowało produkcję filmu kwotą 180 tysięcy złotych netto jako formę promocji miasta. Dotychczas miasto pokryło połowę tej kwoty. Pozostała część zostanie uregulowana po spełnieniu wszystkich warunków umowy, czyli w momencie kiedy film trafi do dystrybucji.