W Bielsku-Białej obchody Święta Wojska Polskiego z piknikiem pełnym atrakcji

W tym roku, w dniu Święta Wojska Polskiego, które przypada na 15 sierpnia, miasto Bielsko-Biała zaplanowało specjalne wydarzenie. Mieszkańcy i goście będą mogli uczestniczyć w pikniku, który uprzyjemnią liczne atrakcje o tematyce wojskowej. Wydarzenie to odbędzie się w malowniczym Parku Słowackiego.

Początek obchodów przewidziany jest na godzinę 15:00, kiedy w katedrze św. Mikołaja zostanie odprawiona uroczysta msza święta w intencji ojczyzny. Bezpośrednio po nabożeństwie kompania honorowa z 18 Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego ruszy w marszu do Parku Słowackiego.

Następnie, już po godzinie 16:00, rozpocznie się część artystyczna pikniku. W programie znajdują się występy znanych artystów, a swoje umiejętności pokaże również Bielska Orkiestra Dęta – formacja wojskowa. Na scenie pojawią się także Patrycja Kordasz i Barbara Fijak, Dziecięcy Chórek Pinokio z Domu Kultury w Komorowicach, zespół wokalny Melodyjka z DK w Lipniku, kapela góralska Beskid, zespół wokalno-instrumentalny Niemonotonni z 18 Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego oraz Niemczycki Quartet. Gościem specjalnym będzie Grupa Kultury Centrum z Pewli Ślemieńskiej.

Jednak piknik to nie tylko występy artystyczne. W parku będzie można skosztować tradycyjnej żołnierskiej grochówki, zapoznać się z ekspozycją sprzętu wojskowego czy odwiedzić kącik artystyczny Klubu 18BBPD. Dla najmłodszych przewidziano liczne gry i zabawy, tor przeszkód komandosa oraz dmuchańce.

Za organizację imprezy odpowiadają 18 Bielski Batalion Powietrznodesantowy, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Bielsku-Białej oraz Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej we współpracy z miastem Bielsko-Biała.