Podpisano umowę na rewitalizację pałacyku oraz kortów tenisowych

Już niedługo rozpocznie się wielka rewitalizacja w Parku Włókniarzy w Bielsku-Białej. W ostatnich dniach podpisano umowę na modernizację pałacyku oraz starych kortów tenisowych.

Remont pałacyku i kortów tenisowych

Wiadomo już, że niebawem ruszy remont pałacyku i dawnych kortów tenisowych. Umowa na realizację tej inwestycji została już podpisana przez prezydenta miasta, prezesa spółki Agencji Regionalnego Rozwoju, jak i przez firmę odpowiedzialną za wykonanie inwestycji. Obiekty mają zostać zmodernizowane w przeciągu 17 miesięcy.

W ramach inwestycji ma powstać nowoczesne Międzypokoleniowe Centrum Aktywności i Innowacji. Będzie ono składać się zarówno z części użytkowej, w której m.in. prowadzone będą szkolenia i prezentacje, jak i części sportowej. W części sportowej powstać mają kryte korty do tenisa ziemnego i badmintona, czy też boiska do minitenisa. Na terenie obiektu będą znajdować się również tereny do aktywności ogólnorozwojowej. Warto dodać, że na zewnątrz będzie także zewnętrzny kort tenisowy. Międzypokoleniowe Centrum Aktywności i Innowacji ma służyć zarówno starszym, jak i młodszym osobom.

Łączny koszt przedsięwzięcia to 22,5 milionów złotych. Koszty tej inwestycji pokryją fundusze pochodzące z Banku Gospodarstwa Krajowego.