Bramką sezonu 2022 na gali FIFA wybrano gola, który padł w Bielsku-Białej

Wczoraj, dnia 27 lutego odbyła się uroczysta gala FIFA Award 2022. Podczas tego wydarzenia wybrano m.in. najlepszego piłkarza poprzedniego roku, jedenastkę roku, bramkarza roku, czy też bramkę roku. I zwycięzcą w konkursie na bramkę 2022 roku wybrano gola, który strzelił Marcin Oleksy w meczu amp futbolu.

Marcin Oleksy bohaterem na gali FIFA Award 2022

Gol, który zdobył Marcin Oleksy zrobił prawdziwą furorę nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. Dowodem na to jest nagroda imienia Ferenca Puskasa, którą otrzymał wczoraj Polak na gali FIFA Award 2022. Bramka padła podczas turnieju, który został zorganizowany przez SP Kuloodpornych Bielsko-Biała, a sam Marcin Oleksy przyjechał na turniej do Bielska-Białej ze swoją drużyną Wartą Poznań. Piękny strzał Marcina Oleksyego padł w meczu Warta Poznań – Stal Mielec. Zawodnik ten popisał się naprawdę ekwilibrystycznymi nożycami, przez co zdobyty gol był naprawdę wyjątkowej urody.

Marcin Oleksy na gali FIFA Award 2022 odebrał nagrodę imienia Ferenca Puskasa z rąk samego Alessandro Del Piero. Warto dodać, że za plecami Polaka w tym samym rankingu uplasowali się m.in. Brazylijczyk Richarlison oraz Francuz Dimitry Payet.