Klub Wysokogórski z Bielska-Białej został okradziony

Haniebnego czynu dopuściły się osoby, które okradły Klub Wysokogórski z Bielska-Białej. Jak podaje policja, w ostatnim czasie zrabowano sprzęt należący do Klubu Wysokogórskiego. Wśród skradzionych przedmiotów znalazło się sporo cennego sprzętu, przez co straty szacuje się na około 40 tysięcy złotych.

Kradzież w Klubie Wysokogórskim

Policja stara się schwytać złodziei oraz odzyskać sprzęt należący do Klubu Wysokogórskiego. Na ten moment niestety nie znaleziono sprawców tego zdarzenia. Wiadomo jednak, że wśród skradzionych rzeczy znalazły się m.in. kaski, czekany, raki, uprzęże, zestawy lawinowe oraz wiele innych sprzętów, które pozwalają zabezpieczyć ludzi w górach. Osoby związane z Klubem Wysokogórskim proszą o pomoc przy odzyskaniu sprzętu i liczą na informacje w tej sprawie.

Również policja prosi o kontakt osoby, które mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie. Warto dodać, że skradziony sprzęt może pojawić się w sprzedaży na rynku wtórnym, więc jakiekolwiek oznaki lub zauważenie takiego sprzętu w sprzedaży również powinny zostać zgłoszone na policję w Bielsku-Białej.