Inwestycja modernizacji ulic Pocztowej i Startowej z dofinansowaniem z rządowego programu

W ostatnim czasie wyjaśniło się jakie dokładnie inwestycje otrzymają dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na rok 2023 wpłynęło naprawdę mnóstwo wniosków, a jednymi z wielu były wnioski dotyczące Bielska-Białej. Jakie inwestycje drogowe z Bielska-Białej dostaną wsparcie finansowe?

Środki dla Bielska-Białej z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Jedną z głównych inwestycji, która otrzymała wsparcie finansowe z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg jest drugi etap prac związanych z przebudową ulic Pocztowej i Startowej. Na tę inwestycję udało się uzyskać dofinansowanie w wysokości prawie 6 milionów złotych, co odpowiada 50% całej kwoty potrzebnej na tę inwestycję. Wiadomo, że drugi etap modernizacji ulic Pocztowej i Startowej ma rozpocząć się w marcu 2023 roku, a zakończenie zaplanowano na listopad 2024 roku.

Warto dodać, że na liście rezerwowej w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg znalazł się jeden z odcinków ulicy Akademii Umiejętności. Tutaj samorząd Bielska-Białej również chciał otrzymać dofinansowanie w wysokości 50%, co odpowiadało kwocie prawie 8 milionów złotych, jednak projekt ten znalazł się jedynie w rezerwach.