Spłonął Dodge Challenger na ulicy Akademii Umiejętności

Na ulicy Akademii Umiejętności w Bielsku-Białej doszło do spalenia samochodu marki Dodge Challenger. Do zdarzenia doszło w sobotę, dnia 15 października mniej więcej o godzinie 2:25. Na miejsce od razu wezwano straż pożarną. Strażacy po pojawieniu się na miejscu od razu odpięli znajdujący się w pojeździe akumulator, a także przeszli do czynności mających na celu ugasić palący się pojazd.

Straż pożarna skutecznie ugasiła pożar samochodu

Strażacy skutecznie ugasili pożar samochodu. W akcji gaśniczej uczestniczyły zastępy PSP Bielsko-Biała, a także OSP Bielsko-Biała Leszczyny. Oprócz straży pożarnej na miejscu pojawił się także patrol policji. Funkcjonariusze oraz strażacy swoje działania zakończyli mniej więcej o godzinie 3:00. W wyniku zdarzenia na całe szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Co warto dodać, policja nie wyklucza, że samochód spłonął z powodu podpalenia.

Policjanci nie wykluczają podpalenia

Funkcjonariusze, którzy pojawili się na miejscu starali się ustalić dokładne okoliczności całego zdarzenia. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że samochód osobowy marki Dodge Challenger mógł spłonąć w wyniku podpalenia. W tej sprawie prowadzone będzie jeszcze śledztwo, które będzie nadzorowane przez prokuratora. Tego samego dnia przeprowadzono także oględziny spalonego auta, w których udział brał biegły. Więcej informacji w tej sprawie powinno pojawić się w późniejszym czasie.