Rozpoczynają się prace nad budową drogi ekspresowej S1

Już od środy, dnia 5 października, kierowcy w Bielsku-Białej będą musieli dostosować się do zmian w organizacji ruchu drogowego. Wszystko za sprawą rozpoczynających się prac, które związane są z budową drogi ekspresowej S1.

Początek prac przy budowie drogi ekspresowej S1

Kierowcy z jednej strony mogą cieszyć się, że w końcu rozpoczynają się prace przy budowie drogi ekspresowej S1. Warto przypomnieć, że rozmowy o budowie tej drogi toczyły się od wielu lat. Z drugiej strony początek tych prac oznacza, że kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami drogowymi.

Przypomnijmy, że obecnie trwa także budowa drogi ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów. Nowe drogi ekspresowe na pewno poprawią pod wieloma względami poruszanie się po Polsce drogami samochodowymi.

Już niedługo powstanie pierwszy odcinek drogi ekspresowej S1

Droga ekspresowa S1 będzie przebiegała z Bielska-Białej do Mysłowic. Teraz rozpoczną się prace przy pierwszym odcinku drogi, który będzie liczyć 12 kilometrów. Mowa tutaj o odcinku z Bielska-Białej do Dankowa. W ramach prowadzonych prac powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa z dwoma pasami ruchu, a także z dodatkowym pasem rezerwowym. Oprócz tego powstaną węzły drogowe – Stara Wieś i Suchy Potok. W ramach inwestycji wykonane zostaną także drogi, które będą obsługiwały przyległe drogi, a także drogi, które będą towarzyszyć ekspresowej drodze. Oczywiście na drodze ekspresowej znajdą się także punkty obsługi podróżnych. Mowa tutaj o punktach Dankowice Zachód i Dankowice Wschód. Warto dodać, że inwestycja opiewa na kwotę 586,7 milionów złotych.