Przed Galerią Sfera doszło do bijatyki w pierwszy dzień szkoły

Nie każdy w odpowiedni sposób świętował tegoroczny pierwszy dzień szkoły. W Bielsku-Białej przed Galerią Sfera doszło do bijatyki, w której udział brała młodzież szkolna. W bijatyce poszkodowany został także ochroniarz galerii, który chciał załagodzić całą sytuację, a zamiast tego został zaatakowany. Sceny z tego zdarzenia zostały zarejestrowane przez monitoring.

Bijatyka przed i w środku Galerii Sfera

Do całego zdarzenia doszło zarówno przed, jak i w środku Galerii Sfera na terenie miasta Bielsko-Biała. W tym czasie wiele osób przebywało w tym miejscu i m.in. korzystało z usług fryzjerskich w Bielsku-Białej na terenie lokalnej galerii. Jeśli chodzi o całe zdarzenie, to wśród osób, które brały udział w bijatyce była młodzież, która tego dnia powinna świętować pierwszy dzień szkoły. Niestety jednak wydarzenia z przed bielskiej galerii handlowej pokazywały zgoła odmienny nastroje i takie sceny na pewno nie powinny mieć miejsca. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kilka kamer.

Co widać na nagraniach, które uchwyciły bójkę?

Na nagraniach widać przede wszystkim grupkę młodzieży, która w pewnym momencie zaczyna się „gorączkować” i szamotać na mostku, który łączy Galerię Sfera z domem handlowym Klimczok w Bielsku-Białej. W pewnym momencie do tej grupy podchodzi ochroniarz, który chce załagodzić sytuację. To się jednak i ochroniarz, który starał się rozdzielić dwóch bijących się chłopaków, sam staje się obiektem agresji. W pewnym momencie próbuje on uciekać, lecz młodzież go dopada i okłada ciosami.

Na ten moment policja zatrzymała już dwie osoby, które brały udział w bijatyce. Obydwaj zatrzymani nie mają nawet 17 lat. Policja zaznacza, że sprawa w tym momencie jest rozwojowa i do tej pory analizowane są nagrania z miejskiego monitoringu oraz filmy dostarczone przez świadków tego zdarzenia.