Budynek, w którym niegdyś mieściła się leśniczówka w Lipniku został lekko wyremontowany

Od jakiegoś czasu sporo mówiło się o tym, że budynek w Lipniku, w którym niegdyś mieściła się leśniczówka, po prostu tylko niepotrzebnie niszczeje. Wszystko to za sprawą zdewastowanego dachu, który wymagał natychmiastowego remontu. Koniec końców udało się w końcu dopiąć ten remont dachu, ponieważ pojawiła się na nim nowa papa dachowa. To sprawia, że już niedługo dzięki nowej papie na starym dachu, budynek będzie mógł w końcu zostać odpowiednio wykorzystany.

Zabezpieczona leśniczówka na pewno przetrwa kolejne lata

Wszyscy zastanawiali się, kiedy nadejdzie moment, że leśniczówka będzie tak mocno zdewastowana, że na jakiekolwiek reparacje dachu będzie za późno. Na szczęście to się teraz jednak nie stanie, ponieważ nowa papa na starym dachu pozwoli mu przetrwać przez kolejny okres. Jak długo to będzie? Tak naprawdę teraz ciężko to stwierdzić, jednak wszyscy mamy nadzieję, że dawny budynek leśniczówki w Lipniku w końcu doczeka się swoich lepszych czasów i będzie należycie użytkowany.

Jakie dokładnie prace wykonano przy budynku dawnej leśniczówki w Lipniku?

Jeśli chodzi o zakres prac, które zostały wykonane w ramach remontu dawnej leśniczówki w Lipniku to po prostu przede wszystkim położono nową papę na stary dach. Jednak należy wspomnieć również o tym, że konstrukcja dachowa również została zmodernizowana. Wymieniono tam elementy konstrukcji dachowej, które wyglądały na najbardziej zbutwiałe. Ponadto weranda w budynku została wsparta i zabezpieczona całkowicie nowymi belkami. Ponadto zabezpieczono ją, aby nie runęła, ponieważ było takie niebezpieczeństwo wcześniej. Warto dodać, że obiekt znajdujący się w Lipniku należy do Lasów Państwowych. Ostatnio chodzą głosy, że być może obiekt ten zostanie całkowicie wyremontowany i zagospodarowany. Jednak wciąż brak jakichkolwiek konkretów w tej sprawie.