Policja poszukuje osoby, która zdewastowała obiekt Beskidzkiej Izby Lekarskiej

Do kolejnego aktu wandalizmu doszło na terenie Bielska-Białej. Tym razem mowa o zdewastowaniu obiektu należącego do Beskidzkiej Izby Lekarskiej. Elewacja budynku została uszkodzona za pomocą spraya, którym sprawca nanosił różnego rodzaju napisy na budynek. Straty finansowe, które zostały poniesione na skutek zdewastowania elewacji budynku oszacowano na około 5 tysięcy złotych.

Zdewastował obiekt Beskidzkiej Izby Lekarskiej

Do zdarzenia dewastacji obiektu Beskidzkiej Izby Lekarskiej doszło na początku roku. Dokładniej w godzinach nocnych w niedzielę, dnia 6 stycznia 2022 roku, mniej więcej o godzinie 1:50. Mężczyzna ubrany na czarno z kapturem na głowie oraz przyciemnianych okularach naniósł napisy na elewację obiektu. Z tego powodu Beskidzka Izba Lekarska znajdująca się przy ulicy Bystrzańskiej 23 w Bielsku-Białej została uszkodzona i zdewastowana. Fachowcy wycenili straty na około 5 tysięcy złotych.

Policja poszukuje sprawcy, który dopuścił się dewastacji

Na ten moment policji wciąż nie udało się schwytać osoby, która odpowiada za popełnione przestępstwo z początku tego roku. Z tego powodu funkcjonariusze postanowili opublikować nagrania z kamer monitoringu, które należą do obiektu. Wizerunek sprawcy został opublikowany. Jak pisaliśmy już wcześniej, sprawca był ubrany na czarno. Miał na sobie czarne buty, czarne spodnie oraz ciemno granatową kurtkę. Ponadto na głowie miał kaptur, a na oczach okulary przeciwsłoneczne.

Policja prosi wszystkie osoby, które rozpoznają sprawcę lub mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie o osobisty kontakt z Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej bądź o kontakt pod numerem telefonu 47 857 02 00 lub 47 857 12 55. Można się również skontaktować za pomocą adresu e-mail, który znajdziemy na oficjalnej stronie internetowej policji w Bielsku-Białej.

Miejmy nadzieję, że upublicznienie wizerunku poskutkuje złapaniem sprawcy. Na podobny krok zdecydowali się ostatnio funkcjonariusze w Sochaczewie, którzy potem skutecznie zatrzymali przestępce.