W mieście odsłonięto pomnik znanego szpiega

Rozbudowa szlaku Bajkowe Bielsko-Biała trwa w najlepsze. Władze miasta postanowiły zainwestować kolejne pieniądze w ten projekt, dzięki czemu w centrum miasta stanął pomnik słynnego szpiega, a więc Don Pedra z Krainy Deszczowców.

Odsłonięcie pomnika Don Pedra z Krainy Deszczowców

Pomnik w centrum Bielska-Białej odsłonięto w środę 22 września. Przypomnijmy, że wszystkie pomniki powstające w ramach szlaku Bajkowe Bielsko-Biała nawiązują w pełni do bielskiego Studia Filmów Rysunkowych. Do tej pory na ulicach miasta można spotkać takie pomniki jak Reksio, Bolka i Lolka, Pampaliniego łowcy zwierząt oraz Smoka Wawelskiego i kucharza Bartoliniego Bartłomieja.

Odsłonięty w środę pomnik znanego szpiega Don Pedra jest wyjątkową kompozycją rzeźbiarską. Warto zaznaczyć, że szpieg z Krainy Deszczowców usytuowany jest w centrum Bielska-Białej wraz z towarzyszem, a więc stworem Myping. Pomnik znajduje się tuż przy ulicy 11 Listopada. Dodajmy, że niedaleko znajdują się także inne pomniki, które wchodzą w skład bajkowego szlaku. Mowa oczywiście o pomnikach kucharza Bartłomieja Bartoliniego oraz Smoka Wawelskiego.