Teatr Polski w Bielsku-Białej będzie ponownie otwarty

Po tym jak u jednego z pracowników Teatru Polskiego w Bielsku-Białej wykryto Covid-19, instytucję przez zamknięto. Jednak w związku z tym, że 18 października kwarantannę skończyły ostatnie osoby, które się na niej znajdowały, Teatr Polski jest ponownie otwarto. Będzie funkcjonował z zachowaniem wszelkich obostrzeń jakie znajdują się w żółtej strefie.

O dwóch zakażonych osobach w zespole, dyrekcja Teatru Polskiego dowiedziała się 8 października. Dlatego odwołała wszystkie spektakle, które miały odbywać się aż do 18 października. Dwa dni przed zakończeniem kwarantanny, przedstawiciele instytucji napisali oświadczenie, które dotyczyło nieprawdziwych informacji odnośnie zachorowań na Covid-19 w Teatrze. Wyjaśnili również, że zareagowali tuż po stwierdzeniu zachorowań wśród zespołu. Na kwarantannę było wysłanych 38 osób, które miały bezpośredni kontakt z zakażonymi. Było to 31 osób, które pracowały bezpośrednio w Teatrze oraz 7 osób, które z nim współpracowały. Działanie instytucji zostało zawieszone do 18 października.

Ponowne otwarcie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa

W związku z negatywnym wynikiem testu wszystkich osób, które przebywały na kwarantannie, teatr zostanie ponownie otwarty.  Ci, którzy byli zakażeni czują się już dobrze, cały czas są pod kontrolą lekarzy. Wszystkie pomieszczenia teatru zostały zdezynfekowane. Po powrocie do działania, w teatrze, zgodnie z obostrzeniami żółtej strefy, może przebywać tylko 25% publiczności. Co więcej, osoby, które przyjdą obejrzeć spektakl muszą mieć zasłonięte usta i nos, zdezynfekowane dłonie i zmierzoną temperaturę. Każdy musi też wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia. Znajduje się ono na stronie internetowej instytucji lub w kasie z biletami. Oświadczenie trzeba przekazać obsłudze wchodząc do teatru.