Fundacja Ekologiczna Arka pokazuje, jak pomagać jeżom

W poniedziałek 28 września Fundacja Ekologiczna Arka zorganizowała kolejną edycję akcji ,,Kup deskę”. Tym razem jej celem była pomoc jeżom. Przedsięwzięcie było dedykowane uczniom, a także innym miłośnikom natury. Dzięki niej, wszyscy mogli dowiedzieć się więcej o życiu tych małych stworzeń. O tym jak pomóc im funkcjonować w otaczającym nas środowisku. 

W poniedziałek o godzinie 10.00 na Rynku w Bielsku-Białej fundacja Arka wraz z Lasami Państwowymi przeprowadziła kolejną edycję akcji ,,Kup deskę”. Celem przedsięwzięcia była budowa domków dla jeży oraz edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży. Fundacja chciała zachęcić ludzi do wpłaty symbolicznej kwoty na stronie www.kupdeske.pl. Zebrane środki mają być przeznaczone na budowę kilkudziesięciu domków, w których będą mogły zamieszkać jeże. Co więcej, na stronie fundacji można znaleźć instrukcję, która pokazuje jak samodzielnie zbudować domek dla jeża. Znajdują się tam także materiały edukacyjne dla placówek oświatowych oraz dla wszystkich miłośników zwierząt. Pierwsze 10 szkół, które zgłosi się do programu otrzyma od fundacji Arka niespodziankę. Będą nią dodatkowe materiały edukacyjne oraz niezwykły domek dla jeży lub budka dla ptaków, do samodzielnego złożenia podczas zajęć.

Jeże są w potrzebie

Każdego roku śmiertelność tych małych stworzeń jest większa. Giną pod kołami aut, podczas wypalania traw, czy też jedząc trutki dla gryzoni. Nie wszyscy wiedzą, że jeże to bardzo pożyteczne stworzenia. Sprawiają, że w ekosystemie żyje mniej szkodników, oczyszczają także otoczenie z myszy, chrząszczy, pająków czy ślimaków. Akcja przeprowadzona przez fundację Arka nie tylko pomoże jeżom, ale sprawi, że dzieci i młodzież będą bardziej świadome tego, że te małe stworzenia potrzebują więcej miejsca w przestrzeni, w której wszyscy żyjemy.