48-letni mężczyzna usłyszał zarzut wymuszenia rozbójniczego i grożenia śmiercią

Podczas minionego weekendu, Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej podjął decyzję o umieszczeniu 48-letniego obywatela tego miasta w areszcie tymczasowym. Wobec mężczyzny postawiono poważne zarzuty związane z wymuszeniem rozbójniczym na jednym z jego znajomych.

Oskarżony domagał się od swej ofiary kwoty 50 tysięcy złotych, używając przy tym groźby brutalnej. Zastraszył swojego znajomego, twierdząc, że jeśli nie otrzyma żądanej sumy, to zlikwiduje jego rodzinę. Osoba, której grożono, bez wahania zgłosiła incydent służbom porządku publicznego.

Gdy bielska policja, w tym specjalistyczne jednostki antyterrorystyczne oraz grupy kryminalne, zostały powiadomione o sytuacji, natychmiast przystąpiły do działania. Sprawca został prędko zidentyfikowany, a funkcjonariusze ustalili również jego aktualny adres. Policja zatrzymała go w jego własnym domu, co całkowicie go zaskoczyło.

Po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych, prokurator zdecydował się złożyć wniosek o aresztowanie mężczyzny na czas tymczasowy. Sąd zgodził się z argumentami prokuratury i postanowił umieścić 48-letniego podejrzanego w areszcie na okres trzech miesięcy.