Trudności w komunikacji miejskiej związane z remontem ulicy Brodzińskiego w Bielsku-Białej

Aktualnie trwają intensywne prace renowacyjne na ul. Brodzińskiego w Bielsku-Białej, które z każdym tygodniem zyskują na tempie i stają się coraz bardziej widoczne. Miejski Zarząd Dróg (MZD) regularnie informuje o nowych problemach i trasach objazdowych powiązanych z tym projektem. Przewiduje się, że ta część pracy potrwa kilka tygodni.

Całkowity czas trwania projektu wynosi 11 miesięcy, a główne prace konstrukcyjne mają zostać ukończone jeszcze przed końcem bieżącego roku. W zakres kontraktu wchodzi demontaż starej, zniszczonej nawierzchni drogi, wraz z chodnikami i zjazdami, które zostaną odnowione. Planowane jest również przeprowadzenie niezbędnych prac takich jak remont skrzyżowań i przebudowa kanalizacji deszczowej.

MZD wydał ostatnio komunikat, w którym poinformował, że już od najbliższej środy dojazd do ulicy Brodzińskiego na odcinku między Bratkami a Korzenną zostanie zamknięty. W trakcie tego zamknięcia, objazd zostanie przekierowany na ulice Pszenną, Zielną i Korzenną. Dostęp do ul. Bukowej będzie możliwy jedynie przez ul. Wiśniową.