16-letni mieszkaniec Szczecina na celowniku prawa za fałszywe alarmy bombowe

Nastolatek z Szczecina, w wieku 16 lat, został ukarany nadzorem kuratorskim i otrzymał upomnienie od Sądu Rejonowego po tym, jak wywołał 19 razy nieprawdziwe alarmy bombowe. Wielokrotnie straszył, że podłożył bomby, wysyłając e-maile z tą informacją. Bielscy detektywi doszli do niego, gdy sprawca stworzył fałszywy alarm w Bielsku-Białej.

Chłopiec z pewnością dobrze się bawił, wysyłając wiadomości na różne adresy e-mail z groźbami podłożenia ładunków wybuchowych. Pamiętny przypadek to sytuacja, kiedy o podłożeniu bomby w szkole w Bielsku-Białej poinformował poprzez jedną ze swoich wiadomości. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe, które ewakuowały wszystkie osoby z budynku przed przystąpieniem przez specjalistów do przeszukiwania obiektu. Okazało się jednak, że był to kolejny fałszywy alarm.

W odpowiedzi na serię fałszywych zgłoszeń, bielscy śledczy rozpoczęli intensywne działania mające na celu zidentyfikowanie sprawcy. Po krótkim czasie udało im się ustalić, że autorem wiadomości jest 16-letni mieszkaniec Szczecina. Policjanci udali się do jego mieszkania w Szczecinie. Nastolatek był zaskoczony wizytą funkcjonariuszy i przyznał, że to on stoi za fałszywymi alarmami.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania młodego człowieka, policjanci zabezpieczyli urządzenia komputerowe. Okazało się później, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy wysłał co najmniej 19 maili do różnych publicznych instytucji i placówek kultury, informując o podłożeniu bomby. Sąd Rejonowy w Szczecinie zadecydował o uruchomieniu nadzoru kuratorskiego nad nastolatkiem i wydał mu oficjalne upomnienie.