Planowana modernizacja ul. Starzyńskiego w Bielsku-Białej – rozstrzygnięcie drogowych problemów mieszkańców

Miejski Zarząd Dróg (MZD) w Bielsku-Białej poinformował o planach na wyeliminowanie kłopotów związanych z ulicą Starzyńskiego, które od lat dają mieszkańcom powód do narzekań. Deweloper, który zrealizował pierwotną inwestycję, zostawił po sobie drogę, której jakość pozostawiała wiele do życzenia i wymagała szybkiej interwencji. MZD zapowiedział przetarg na przygotowanie kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dotyczącej przebudowy tej ulicy.

Zakres zamówienia obejmuje opracowanie kompletnego projektu rozbudowy ulicy Starzyńskiego, która od dawna stanowi przedmiot niezadowolenia mieszkańców. Planowane jest także dopełnienie formalności związanych z brakującym fragmentem drogi.

Odcinek ul. Starzyńskiego, który jest w złym stanie technicznym, jest częściowo nieruchomością gminną. Miasto, mając na uwadze planowaną na 2025 rok inwestycję mieszkaniową realizowaną przez komunalną spółkę TBS, postanowiło przyspieszyć prace nad nową drogą. Nieoficjalnie mówi się, że prace zakończą się przed końcem 2022 roku, co oznacza, że droga będzie gotowa do użytku tuż po oddaniu do użytku nowego bloku wielorodzinnego.

W lutym tego roku, częściowo za sprawą interwencji redakcji naszego portalu, przeprowadzono tymczasowe prace na ulicy Starzyńskiego. Zapewniono warstwę technologiczną – posypano tłuczniem, teren został ubity przez walec, a na koniec pokryto go emulsją asfaltową. Ta tymczasowa ochrona miała wystarczyć do następnej wiosny.