Motocykliści ze wszystkich stron regionu gromadzą się w Szczyrku. Spodziewane utrudnienia w ruchu drogowym

Entuzjaści jednośladów z różnych części regionu zjeżdżają do Szczyrku. To właśnie tam odbędzie się oficjalne rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego ŚLĄSK-BESKIDY 2024, które zaplanowano na niedzielę, 12 maja. Impreza będzie zawierała paradę motocyklową przechodzącą przez centrum miasta. W związku z tym, kierowcom zaleca się przygotować na nieuniknione utrudnienia w ruchu drogowym.

Na czas uroczystości, którym będą towarzyszyć spore utrudnienia, planuje się zamknięcie jednego pasa drogi wojewódzkiej numer 942 w Szczyrku. Zamknięcie obejmie odcinek od Centrum Przesiadkowego na Skalitem (miejscem, gdzie krzyżują się ulice Graniczna i Beskidzka) aż do stacji gondolowej przy ulicy Salmopolskiej. Przewiduje się, że problemy z ruchem pojawią się pomiędzy godziną 12:00 a 12:30.

Zgodnie z planem, uczestnicy parady będą poruszać się zwartym kordonem. Obchody będą miały miejsce w okolicach dolnej stacji kolei gondolowej, która znajduje się w ośrodku Szczyrk Mountain Resort. Świętowanie rozpocznie się tuż po przemarszu przez miasto.