Na skutek wypadku spowodowanego przez nietrzeźwego kierowcę, ruch na drodze wojewódzkiej do Szczyrku został sparaliżowany

Wchodząc w szczegóły, doszło do zdarzenia drogowego w Buczkowicach, który doprowadził do poważnego zakłócenia ruchu na jednym z najbardziej zapracowanych odcinków drogi wojewódzkiej do popularnej miejscowości turystycznej, Szczyrk. To właśnie tam doszło do stłuczki, której bezpośrednią konsekwencją było zablokowanie ruchu na tym kluczowym szlaku komunikacyjnym.

Konkretnie, na ulicy Wiślańskiej doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów: peugeota i opela mokka. Ciekawostką jest fakt, że sprawcą kolizji był kierujący peugeotem, który będąc pod wpływem alkoholu stracił panowanie nad pojazdem i nagle zjechał na przeciwny pas ruchu.

Na szczęście pomimo powagi sytuacji i groźbie wyglądającej sytuacji, żadna z osób znajdujących się w samochodach nie doznała żadnych obrażeń. Co więcej, 38-letni mężczyzna, który odpowiada za to zdarzenie, miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu, co stwierdzono na podstawie badania wydychanego powietrza.