Remont historycznego pałacyku i budowa nowoczesnej hali sportowej w Parku Włókniarzy

Przełom lat 2024 i 2025 przyniesie koniec prac nad odnową klasycystycznego pałacyku lodowego, znajdującego się w Parku Włókniarzy. Projekt rewitalizacji obejmuje także budowę kortów tenisowych oraz hali sportowej. Za całość inwestycji, wartą prawie 28 milionów złotych, odpowiada komunalna Agencja Rozwoju Regionalnego.

Wiosna 2023 roku była momentem rozpoczęcia realizacji inwestycji. Najpierw, zgodnie z planem, wykonawca skupił się na opracowaniu części projektowej. Następnie przystąpił do praktycznej realizacji zadania. Obecnie trwają intensywne prace związane z renowacją pałacyku oraz dawniej istniejących tu kortów tenisowych, które wymagały pilnej interwencji.

W ramach prowadzonych obecnie prac, wykonawca koncentruje się na pracach instalacyjnych oraz na procesie osuszania budynku, drenażu i izolacji fundamentów w pawilonie lodowym. W najbliższym czasie planowany jest montaż zamówionej stolarki okiennej. Równolegle, w nowej hali sportowej, trwają prace związane z budową fundamentów. Kolejnym etapem będzie budowanie konstrukcji samej hali, co zaplanowane jest na maj.

Po zakończeniu prac, Park Włókniarzy zyska Międzypokoleniowe Centrum Aktywności i Innowacji. W odremontowanym pałacyku powstanie przestrzeń dla innowacji cyfrowych, będą miały tam miejsce szkolenia i prezentacje nowych technologii, a także działania edukacyjne i zwiększanie kompetencji osób w każdym wieku. Na terenie pałacyku planowane jest też otwarcie kawiarnio-restauracji, a na piętrze stworzona zostanie strefa dla przedsiębiorców.

Dodatkowo, obok pałacyku powstaną kryte korty do tenisa i badmintona oraz przestrzeń do ogólnorozwojowych aktywności fizycznych. Między odrestaurowanym pałacykiem a nowo wybudowaną halą sportową zaplanowano miejsce na zewnętrzny kort tenisowy, który być może zimą zamieni się w lodowisko. Cała inwestycja postępuje zgodnie z harmonogramem i jej ukończenie zaplanowane jest na przełom 2024 i 2025 roku.