Urokliwa Ulica Schodowa poddawana jest intensywnej przebudowie – kluczowy moment nadejdzie niebawem

Znajdująca się w sercu miasta, malownicza Ulica Schodowa, jest obecnie poddana procesowi dogłębnej renowacji. Wszelkie prace związane z demontażem istniejącej infrastruktury są już za nami – usunięto starą podbudowę, przeprowadzono izolację fundamentów okolicznych kamienic i poprowadzono drenaż. Najistotniejszy moment tej inwestycji ma nadejść niebawem, a dokładnie na przełomie kwietnia i maja – to właśnie wtedy planowane jest położenie nowej nawierzchni.

Podstawowa konstrukcja drogowa, na której zostanie ułożona nawierzchnia z granitowej kostki, jak również fragment z rzecznego kamienia, jest już gotowa. Prace nad instalacją oświetlenia trwają pełną parą, podobnie jak montaż studni TT (kompleksowych studzienek telekomunikacyjnych) oraz kanału technologicznego. Równolegle odbywają się także przygotowania do realizacji schodów i platform łączących je.

Najbliższe plany związane z modernizacją ulicy Schodowej obejmują dalsze prace nad systemem oświetlenia i montażem dwóch finalnych studni TT. Wszystko to zostanie przeprowadzone w obrębie schodów. Najbardziej kluczowym jednak momentem będzie niewątpliwie rozpoczęcie układania nawierzchni, które zaplanowane jest na styk kwietnia i maja.