Bielsko-Biała w poszukiwaniu unikalnej maskotki: konkurs ogłoszony przez Miejski Dom Kultury

Konkurs na stworzenie niepowtarzalnej maskotki dla miasta Bielsko-Biała został niedawno ogłoszony przez Miejski Dom Kultury. Zgodnie z zapowiedzią, przewidziano stworzenie dwóch postaci, które będą symbolizować dwa miasta – Bielsko i Białą. Wprowadzenie maskotek ma miejsce w kontekście starania się Bielska-Białej o miano Europejskiej Stolicy Kultury 2029, co stanowi dodatkowy impuls do podkreślenia unikalnego charakteru tych miejsc.

Nazwy maskotek, które mają reprezentować życie miejskie, już zostały ustalone – Splotek i Splotka. Inspiracją do ich powstania są działania na rzecz zdobycia prestiżowego tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. Organizacją konkursu zajmują się Miejski Dom Kultury oraz Instytut Kultury Miejskiej Miasto Splotów z Bielska-Białej. Celem konkursu jest powstanie oryginalnych i autorskich projektów maskotek, które będą działać jako nierozłączny duet promujący Bielsko-Białą, zwane również Miastem Splotów.

Maskotki mają za zadanie pełnić rolę reprezentantów miasta, odzwierciedlając jego duszę, atrakcyjność i tożsamość. Projekt powinien być zainspirowany historią miasta i skutecznie opowiadać o nim nowoczesnym językiem wizualnym. Splotek ma symbolizować Bielsko, natomiast Splotka – Białą. Zasady konkursu przewidują stworzenie dwóch postaci jako integralnej części jednego zgłoszenia. Konkursowi uczestnicy mają czas do 22 kwietnia na dostarczenie swoich projektów i wypełnionych formularzy zgłoszeniowych do dowolnej siedziby Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej.