Informacje o zamknięciu urzędów i innych instytucji podczas Wielkiego Piątku

Jeżeli planujecie wykorzystać nadchodzący piątek na załatwienie swoich spraw urzędowych, zalecamy sprawdzenie, czy dany urząd będzie w tym dniu otwarty. Z powodu obchodów Wielkiego Piątku, który jest najistotniejszym dniem w kościele ewangelicko-augsburskim, niektóre urzędy w naszym regionie będą nieczynne.

Takie instytucje jak urząd gminy w Jaworzu czy tamtejszy ośrodek pomocy społecznej oraz urząd w Wiśle wraz z miejscowym centrum kultury i biblioteką, pozostaną zamknięte. To samo dotyczy miasta Oświęcimia, gdzie jedynie Wydział Spraw Obywatelskich przy ulicy Solskiego 2 będzie otwarty. Również urzędy w Skoczowie, Istebnej, Ustroniu, Strumieniu, Goleszowie i Hażlachu będą nieczynne. Zasada ta będzie obowiązywać również dla cieszyńskiego starostwa oraz Zarządu Dróg Publicznych w Cieszynie. W Wilamowicach urząd będzie czynny tylko do godziny 12:00.

Również 29 marca zostanie ogłoszony dniem wolnym od pracy dla pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, którzy wykorzystają tę okazję do zastąpienia wolnego dnia świątecznego (6 stycznia). Jak mówi Beata Kopczyńska, rzeczniczka ZUS, oddziały terenowe ZUS w województwie śląskim będą nieczynne. Możliwość załatwienia sprawy jest jeszcze dziś, ponieważ urzędnicy wrócą do pracy dopiero we wtorek po Wielkanocy, czyli 2 kwietnia.

Podczas Wielkiej Soboty większość punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych również będzie nieczynna.