Ukończono budowę długo oczekiwanego skateparku w Hałcnowie

Budowa skateparku w Hałcnowie, na którą mieszkańcy z niecierpliwością czekali od lat, została zakończona. Prace rozpoczęły się w styczniu i teraz, po kilku miesiącach ciężkiej pracy, inwestycja jest gotowa do użycia.

Projekt powstania tego sportowego obiektu został zaakceptowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej w 2020 roku. Jednak początkowo zmagano się z problemem braku chętnych wykonawców do przeprowadzenia tej inwestycji. Kolejną przeszkodą były zawirowania finansowe, które spowodowały, że brakowało funduszy na realizację przedsięwzięcia. Szczęśliwie, środki na ten cel udało się zgromadzić dopiero w bieżącym roku.

Rada Osiedla Hałcnów podkreśla, że pomysł budowy skateparku został zgłoszony przez lokalną młodzież i przygotowany przez Radę. Projekt ten znalazł się potem na krawędzi porażki z powodu inflacji. Na szczęście, dzięki dodatkowym funduszom, udało się go urzeczywistnić. Ale to nie koniec inwestycji. W planach na bieżący rok jest już przetarg na rozbudowę tego miejsca.