Triumf kobiet na sportowej gali w Ratuszu: Zaszczyty dla BKS Bostik ZGO

Przedstawiciele BKS Bostik ZGO znakomicie zaprezentowali się podczas gali, zdobywając triumf we wszystkich trzech kluczowych kategoriach Harnasiów. Paulina Damaske została okrzyknięta najlepszym sportowcem Bielska-Białej w poprzednim roku, a Bartłomiej Piekarczyk zdobył tytuł najlepszego trenera. Wyjątkowe wyróżnienia zostały wręczone w Ratuszu dzień wcześniej.

Nominacje do nagród zostały przygotowane przez panel składający się z wiceprezydenta Piotra Kuci, zastępcy dyrektora wydziału edukacji i sportu Jacka Brody, przewodniczącego Beskidzkiej Rady Olimpijskiej Tadeusza Pilarzy oraz dziennikarzy Artura Jarczoka (Kronika Beskidzka) i Krzysztofa Klepczyńskiego (Polskie Radio Katowice).

Na uroczystej gali, która odbyła się w sali sesyjnej Ratusza poprzedniego wieczoru, Paulina Damaske z BKS Bostik ZGO została uznana za najlepszego sportowca 2023 roku. „Jestem dumna, że mogę reprezentować tak niesamowite miasto jak Bielsko-Biała”, powiedziała. Inni wyróżnieni sportowcy to Wiktoria Tereszczak (Ring Bielsko), Kamil Herzyk (Just Team), Katarzyna Kawa (BKT Advantage) i Mikołaj Zastawnik (Rekord).

W kategorii najlepsza drużyna zwyciężył BKS Bostik ZGO. Prezes Aleksandra Jagieło, z dumą mówiła o wyjątkowym roku dla drużyny, który zaowocował zmianą właściciela, czwartym miejscem w lidze i powrotem do europejskich pucharów. Dziękowała zawodniczkom za ich ciężką pracę. Nagrody zostały również wręczone przedstawicielom Rekordu i BKT Advantage.

Nagroda Harnasia dla najlepszego trenera trafiła do Bartłomieja Piekarczyka, szkoleniowca BKS Bostik ZGO. Pochwalił kapitalne warunki do pracy stworzone przez klub i ciężką pracę zawodniczek, które trenują najwięcej spośród wszystkich zespołów w lidze. Mniejsze statuetki Harnasia zostały wręczone Joannie Justyniak (Just Team), Stavrosowi Wawrzosowi (BKT Advantage), Markowi Wróblowi (PTS Janosik) i Marcinowi Paszko (Ring Bielsko).

Zaszczyt dobrodzieja sportu przypadł firmie ZGO, której wsparcie finansowe dla siatkarek BKS-u okazało się nieocenione.