17 lutego odbędzie się kolejna edycja Giełdy Staroci w Białej, część harmonogramu na 2024 rok

Giełda Staroci w Bielsku-Białej z każdym rokiem zdobywa większe uznanie wśród mieszkańców miasta i jest stałym punktem lokalnego kalendarza wydarzeń. Kolejne targi staroci zaplanowano na 17 lutego.

Idea urządzenia prawdziwego targu staroci w Bielsku-Białej była dyskutowana przez liczne lata. Ostatecznie, w 2023 roku, pomysł ten został wprowadzony w życie. Wstępne edycje Giełdy Staroci przyciągnęły wielu mieszkańców miasta i okolicznych terenów, zainteresowanych zakupem unikalnych przedmiotów. Następna edycja tego wydarzenia zaplanowana jest na luty.

Targi staroci, które odbywają się regularnie, były tematem często poruszanym przez radnych z Bielska-Białej. Miasto obiecało zorganizować taką imprezę po zakończeniu remontu placu Wojska Polskiego. Możliwość cieszenia się dużym zainteresowaniem było widoczne już podczas odwiedzin garażowych wyprzedaży na bielskich osiedlach, takich jak Kamienica czy Beskidzkie. Mimo swojego intymnego charakteru, te wydarzenia przyciągają liczne tłumy już od wczesnych godzin porannych.

Pierwszy duży targ staroci w Bielsku-Białej odbył się 30 września 2023 roku. Wydarzenie nosi nazwę „Giełda Staroci w Białej” i jest regularnie organizowane na placu Wojska Polskiego. Giełda zazwyczaj odbywa się w trzecią sobotę każdego miesiąca.

Giełda Staroci ma na celu zachowanie wartości materialnych o znaczeniu historycznym, kulturowym i artystycznym – podaje Urząd Miejski w Bielsku-Białej.