Niezapomniany weekend z grami planszowymi w Bielsku-Białej

Od piątku do niedzieli (03-05.11) hala sportowo-widowiskowa na ulicy Karbowej w Bielsku-Białej stanie się miejscem wyjątkowego festiwalu. Wydarzenie to zostało zaprojektowane z myślą o wszystkich, którzy pokochali gry „bez prądu”.

Podczas trzydniowego festiwalu, uczestnicy będą mogli oddać się pasji grania w gry planszowe, gry fabularne, a także mają szansę zgłębić tajniki gier bitewnych – jak zapewnił nas Artur Szymała, główny organizator imprezy podczas ceremonii otwarcia. Hala, w której odbywa się wydarzenie, jest podzielona na trzy specjalnie zaprojektowane strefy: dla ekspertów, dla graczy na poziomie średniozaawansowanym oraz dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z grami planszowymi, w tym również dla dzieci.

Dodatkową atrakcją festiwalu będzie premiera gry o tematyce bielsko-bialskiej. Jest to gra planszowa typu „kafelkowa”, która dostępna jest do zabawy dla dzieci powyżej 6 roku życia. Gra polega na „zabudowywaniu” planszy najbardziej rozpoznawalnymi lokalizacjami czy obiektami z miasta. Gra przeznaczona jest dla maksymalnie czterech graczy. W sobotę po południu odbędzie się turniej tej gry pod nazwą „Zbuduj swoje miasto”. Wyprodukowano dwa tysiące egzemplarzy tej gry, które trafią do szkół oraz różnych instytucji miejskich, pełniąc jednocześnie rolę narzędzia promocyjnego. – Zdobyliśmy tytuł jednego z niewielu miast, które mogą poszczycić się posiadaniem swojej własnej, unikalnej gry, którą mogą grać zarówno rodzice, dzieci, jak też młodzież – dodał Szymała.

Zabawa z planszówkami w hali imienia Zbigniewa Pietrzykowskiego pod Szyndzielnią potrwa jeszcze dzisiaj do godziny 20:00, jutro (04.11) od 10:00 do 20:00, zaś w niedzielę od 10:00 do 16:00.