Rozpoczęcie remontu ulicy Brodzińskiego w Bielsku-Białej w przyszłym roku zaplanowane przez władze miasta

Do uszu kierowców dobiegła wiadomość, która z pewnością poprawi ich nastrój. Władze Bielska-Białej w przyszłym roku zamierzają przeprowadzić długo oczekiwany remont ulicy Brodzińskiego, której stan od lat pozostawia wiele do życzenia.

Niewygodna i staroświecka nawierzchnia z kostki brukowej stwarza obecnie trudności w poruszaniu się po tej ulicy. Mimo że nie jest to główna arteria komunikacyjna, to jednak korzystają z niej liczne instytucje znajdujące się w okolicy. W jej sąsiedztwie usytuowane są dwie szkoły, przedszkole i żłobek, a także różne inne placówki oraz budynki mieszkalne. Z tego powodu ruch na ulicy Brodzińskiego jest znaczący.

Planowane prace mają rozpocząć się w przyszłym roku i potrwają kilka miesięcy. Przedmiotem modernizacji będzie odcinek drogi o długości ponad 800 metrów. W trakcie prac nawierzchnia kostki brukowej zostanie zastąpiona nową, asfaltową. Nie tylko droga, ale również chodniki dla pieszych przejdą gruntowną modernizację. Całość prac jest wyceniona na kwotę około 10,6 miliona złotych. Miasto planuje sfinansować tę inwestycję za pomocą środków pozyskanych z dofinansowania rządowego, które stanowi blisko połowę tej sumy. Pozostałe 5,5 miliona złotych to wkład własny gminy.