Bielsko-Biała świętuje swój dzień – program atrakcji pełen kolorów i muzyki

Zapowiedzi na Dni Bielska-Białej, które rozpoczną się w piątek 1 września i potrwają do niedzieli 3 września, wyglądają obiecująco. Motyw przewodni tych dni to lata 70., z koncertami takich artystów jak Agnieszka Chylińska i zespół Boney M. na czele. W programie znalazło się też miejsce dla parady międzypokoleniowej, pokazu mody na ulicach miasta, warsztatów, wystaw oraz narodowego czytania.

Autorski program święta został przygotowany z myślą o wszystkich mieszkańcach miasta, a jego realizację powierzono głównie bielskim artystom oraz miejskim instytucjom kulturalnym.

Początek uroczystości będzie miał miejsce w piątek, kiedy to o godzinie 10.00 ruszy parada międzypokoleniowa. Wyjątkowy korowód składający się z przedszkolaków, seniorów oraz pracowników Książnicy Beskidzkiej w strojach z lat 70. wyruszy z placu Bolesława Chrobrego i przejdzie na plac Ratuszowy. Tam członkowie Urzędu Miejskiego przywitają uczestników i oficjalnie otworzą Dni Bielska-Białej.

Kolejnym punktem programu będzie bookcrossing przed Dzielnicową Biblioteką Publiczną między godziną 12.00 a 15.00. To nieodpłatna wymiana książek, którą można uznać za rodzaj literackiego flash mobu. Po południu zaplanowano również warsztaty dla najmłodszych mieszkańców w tej placówce. A na wieczór zaplanowano koncert Agnieszki Chylińskiej o nazwie „Miasto Kwiatów”, który odbędzie się o godzinie 20.00 na placu Wojska Polskiego.