Rozkład milionerów w Polsce: Bielsko-Biała na czele województwa śląskiego

Wg najnowszych danych publikacji serwisu Wprost, Bielsko-Biała zaszczytnie znajduje się na pierwszym miejscu w swoim województwie, a siódmym na całym terytorium kraju, jeśli chodzi o liczbę mieszkańców o statusie milionerów. Liczba takich osób w tym mieście jest bliska liczbie 700.

Według badań, przeprowadzonych przez serwis Wprost, który poprosił Izby Administracji Skarbowych o dostarczenie danych dotyczących liczby osób deklarujących dochód na poziomie co najmniej 1 mln zł w ostatnim roku podatkowym, Warszawa, Kraków i Poznań są miastami z największą liczbą milionerów w Polsce. Dane wykazały, że stolica kraju jest domem dla 4870 tych zamożnych jednostek.

Kraków z kolei zajął drugie miejsce w rankingu z liczbą 3005 milionerów, natomiast Poznań uplasował się na trzeciej pozycji z 1329 osobami o takim statusie finansowym. Gdańsk (932 milionerów), Wrocław (800 osób) oraz Kielce (771 osób) to kolejne miasta na liście.

Bielsko-Biała, którego populacja milionerów wynosi 697 (w porównaniu do 436 rok wcześniej), znalazło się na wysokim siódmym miejscu w skali kraju i na pierwszym miejscu wśród miast województwa śląskiego. Bielsko-Biała plasuje się wyżej niż Częstochowa, Łódź, Katowice oraz dwie stolice innych województw – Białystok i Szczecin.