6 osób zostało poszkodowanych w wypadku pociągu do Bielska-Białej

W środę, dnia 15 lutego doszło do groźnego wypadku z udziałem pociągu. Na trasie Ustka – Bielsko-Biała Główna samochód ciężarowy wjechał prosto pod nadjeżdżający pociąg. W wyniku tego zdarzenia ucierpiało 6 osób. Łącznie w pociągu podróżowało 120 osób.

Samochód ciężarowy wjechał pod nadjeżdżający pociąg

Pociąg PKP Intercity „Szyndzielnia” poruszający się na trasie Ustka – Bielsko-Biała Główna brał udział w zdarzeniu. Samochód ciężarowy wjechał pod pociąg dokładnie w miejscowości Tychowo, a całe zdarzenie miało miejsce mniej więcej o godzinie 11:30.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do szpitala trafili zarówno osoby z pociągu, jak i z samochodu ciężarowego. Kierowca samochodu ciężarowego został zakleszczony w kabinie pojazdu. Pojazdu nie mogli opuścić także osoby podróżujące pociągiem. Co więcej, lokomotywa po zderzeniu znalazła się jedną osią poza torami. Ruch pociągów na tym odcinku od razu został wstrzymany, a teren zdarzenia zabezpieczony. Oprócz policji na miejscu pojawili się strażacy, samochody ratownictwa medycznego, a także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.