Przedszkole w Bielsku-Białej zaczyna bezpłatnie przyjmować uchodźców

Sytuacja obywateli Ukrainy po inwazji wojska rosyjskiego na terenie ich kraju jest wręcz dramatyczna. Miliony osób postanowiło wyjechać z kraju. Przede wszystkim mowa o kobietach i dzieciach. Z tego względu w całej Polsce oferowana jest pomoc wojennym uchodźcom. Do akcji postanowiło przyłączyć się również Przedszkole Katolickie imienia Świętej Rodziny w Bielsku-Białej.

Darmowe przedszkole dla uchodźców z terenów objętych wojną

Wojna na Ukrainie wstrząsnęła światem. W obliczu ogromnej tragedii u naszych wschodnich sąsiadów, na szczęście z pomocną ręką wyszło państwo polskie oraz inne państwa sąsiadujące z Ukrainą i nie tylko. Pomocną dłoń do Ukrainy wyciąga również Przedszkole Katolickie imienia Świętej Rodziny w Bielsku-Białej. Kierownictwo przedszkola postanowiło również przyłączyć się do akcji wsparcia dla obywateli Ukrainy i zaoferowało im darmowe przedszkole. Warto dodać, że to przedszkole funkcjonuje w mieście już od blisko 30 lat.

Katolickie Przedszkole imienia Świętej Rodziny w Bielsku-Białej „Serduszko”

Przedszkole, które wyciągnęło pomocną dłoń do uchodźców wojennych z Ukrainy nazywane jest również jako „Serduszko”. Początki przedszkola sięgają lat 90-tych poprzedniego wieku. Od samego początku przedszkole „Serduszko” miało na celu jednoczyć ludzi, którzy chcą wychowywać młodych ludzi wraz z nauką chrześcijańską oraz w duchu chrześcijańskiej moralności.

Dodajmy, że przedszkole „Serduszko” mieści się w dwóch lokalizacjach. Jedno z nich znajduje się przy ulicy Moniuszki 3, a drugie z nich przy ulicy świętego Jana Chrzciciela w Komorowicach.