Kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego rozpoczęta

To już piąta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego Hack Heroes. Organizatorem jest Fundacja Media 3.0 oraz SAP SE. Mogą wziąć w nim udział uczniowie reprezentujący szkoły średnie z całej Polski. Zadaniem uczestników jest opracowanie aplikacji, która ma rozwiązywać problemy społeczne. Wszystko odbędzie się podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania.

Hack Heroes to jedyny w Polsce konkurs programistyczny dla młodzieży ze szkół średnich. Od samego początku jego istnienia, jest objęty honorowym patronatem Ministerstwa Cyfryzacji. Każdego roku w Hack Heroes bierze udział blisko 1000 uczniów, co w rezultacie daje około 250 zespołów. Tak duża frekwencja to bardzo dobra wiadomość. Oznacza ona, że wiele młodych osób jest zaangażowanych w sprawy społeczne. Co więcej, interesuje się nauką programowania.

Na czym polega konkurs?

Każdego roku, od pięciu lat, uczniowie w pięcioosobowych zespołach starają się rozwiązać problemy społeczne. Ich zadaniem jest stworzenie prototypu aplikacji, dotyczącej tematu obowiązującego w danej edycji konkursu. Aplikacji nie trzeba opracować szczegółowo, ponieważ równie ważny jest pomysł. W roku 2019 wygrała aplikacja Termometr, która pokazuje temperaturę powietrza na całym świecie oraz średnią dla całego globu. Jak uznało jury, aplikacja jest idealnym narzędziem do tworzenia świadomości społecznej o zmianach klimatycznych. Za udział w konkursie nie są pobierane opłaty, a uczestnicy mogą wygrać ciekawe nagrody. Podobnie do poprzedniego roku, ich pula w tegorocznej edycji wynosi 10000 złotych.

Jak wziąć udział w konkursie?

Każda drużyna, która chciała wziąć udział w Hack Heroes musiała do 9 października 2020 roku zarejestrować się na stronie hackheroes.pl. W związku z tym, działania rozpoczęły się od 10 października. W tym roku, partnerami konkursu są: Centralny Dom Technologii, Magazyn programista, Dziennik Zachodni i portal NaszeMiasto.pl.