Trzecia Droga zapowiada kampanię wyborczą: budowa parkingów wielopoziomowych i walka z dzikimi wysypiskami śmieci

Szymon Twardak, znany aktywista społeczny, został oficjalnie ogłoszony kandydatem Trzeciej Drogi na stanowisko prezydenta miasta Bielsko-Biała. Wydarzenie to miało miejsce w Dniu Kobiet, co uważane jest za strategiczne posunięcie przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi. Wspólnie z Polską 2050 i PSL-u, Trzecia Droga opublikowała listę nazwisk tych, którzy 7 kwietnia wystartują w walce o miejsca w sejmiku, Radzie Powiatu Bielskiego i Radzie Miasta Bielska-Białej.

Twardak swoją kampanię koncentruje na dwóch głównych kwestiach. Pierwsza dotyczy konieczności budowy parkingów wielopoziomowych na największych bielskich osiedlach, takich jak Osiedle Beskidzkie, Karpackie i Złote Łany. Mimo że zdaje sobie sprawę, że ten proces będzie trwał długo, Twardak podkreśla, że należy go jak najszybciej rozpocząć. Drugim priorytetem kandydata jest likwidacja dzikich wysypisk śmieci, które pojawiają się w różnych miejscach o wysokiej wartości przyrodniczej.

Podczas swojego wystąpienia, Twardak złożył dwie ważne deklaracje. Zapowiedział, że jeśli zostanie prezydentem miasta, to na stanowiskach zastępców prezydenta zobaczymy kobiety. Do tej roli wytypował Małgorzatę Zarębską (Niezależni.BB) i Magdalenę Madzię (komitet doBBre miasto).