Interwencja oświęcimskich policjantów: 57-letni mężczyzna z bólem kręgosłupa znaleziony na ławce

Wydarzenie miało miejsce w Oświęcimiu, gdzie dzielni funkcjonariusze lokalnej komendy policji udzielili pomocy 57-letniemu mężczyźnie. Znaleziono go na ławce w stanie dezorientacji, a pomocne okazało się spostrzegawczość jednej z mieszkanek miasta.

7 marca, w czwartkowe popołudnie o godzinie 16:35 operator służb ratunkowych otrzymał informację od młodej kobiety, która zauważyła niepokojącą sytuację. Według jej relacji, na jednej z ławek przy ulicy Wysokie Brzegi leżał mężczyzna wyraźnie potrzebujący pomocy. Wydawało się, że jest zagubiony, a do tego skarżył się na ból kręgosłupa.

Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji. Po dotarciu na miejsce zdarzenia, funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna to 57-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Jego stan zdrowia wymagał wsparcia medycznego, w związku z czym został natychmiast przetransportowany na Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Policjanci, doceniając reakcję pani Aleksandry, która zgłosiła sytuację, apelują do wszystkich o natychmiastowe reagowanie na sytuacje, które mogą zagrażać życiu lub zdrowiu innych ludzi. Wystarczy jedynie szybki telefon pod numer alarmowy 112.