Bielskie Pogotowie Ratunkowe zyskało nowe karetki kontenerowe z napędem 4×4

Dnia 29.12, Bielskie Pogotowie Ratunkowe ugościło dwie nowe karetki kontenerowe, które dotarły do podstacji w Wilkowicach i Jasienicy. To znaczne uzupełnienie floty pojazdów ratowniczych, które od samego początku roku 2023 zasiliły szeregi Bielskiego Pogotowia Ratunkowego.

Wcześniej zakupione dwa ambulanse kontenerowe trafiły już do jednostek w Kobiernicach i Czechowicach-Dziedzicach. Nowo przybyłe karetki to kontynuacja tej inwestycji. Co więcej, te karetki wyposażone są w napęd na wszystkie 4 koła, co dodatkowo podnosi ich wartość i funkcjonalność.

Koszt jednej takiej zaawansowanej karetki kontenerowej wynosi około milion złotych. Jednak dzięki dotacji w wysokości 600 tysięcy złotych od Ministerstwa Zdrowia oraz wsparciu ze strony starosty bielskiego, Bielskie Pogotowie Ratunkowe mogło dokonać tych cennych zakupów. Wojciech Waligóra, dyrektor Bielskiego Pogotowia Ratunkowego, wyraził swoje podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do tej inwestycji.

Dodatkowo, starostwo powiatu bielskiego przekazało 800 tys. zł na zakup nowych pojazdów. Starosta bielski, Andrzej Płonka, podkreślił jak bardzo zależy mu na bezpieczeństwie mieszkańców. Podkreślił także, że karetki te są nie tylko dobrze wyposażone, ale również oferują więcej miejsca dla ratowników medycznych i lepszy dostęp do pacjenta, porównując je do małych sal operacyjnych na kółkach.

Zakup nowych karetek kontenerowych zwiększył liczbę pojazdów w taborze Bielskiego Pogotowia Ratunkowego do 24.