Ośrodek narciarski Dębowiec mierzy się z przeciwnościami pogodowymi. Jak funkcjonuje lodowisko podczas świąt i Sylwestra?

Mimo niekorzystnych warunków pogodowych, ośrodek narciarski Dębowiec nadal jest w pełni funkcjonalny. Przyszłość działalności ośrodka jest niepewna, ze względu na niesprzyjające prognozy pogody, które nie przewidują nadejścia mrozu. Zostały także podane godziny otwarcia lodowiska w okresie świąteczno-noworocznym.

Sezon narciarski w Bielsku-Białej został wprowadzony wcześniej niż w poprzednim roku, który rozpoczął się dopiero w styczniu. Wszystko za sprawą aktualnej sytuacji pogodowej i temperatury powietrza przekraczającej 0 stopni Celsjusza. Mimo to, działalność Dębowca nie została zakłócona, a wyciąg narciarski nadal jest dostępny dla wszystkich chętnych do korzystania.

Jednakże, sytuacja ta jest nieprzewidywalna. „Mimo trudnych warunków, widzimy że narciarze nadal korzystają z naszych usług i cieszą się możliwością jazdy na nartach. Stok jest otwarty dla wszystkich. Co do przyszłości, prognozy pogodowe nie są dla nas korzystne, dlatego zachęcamy do sprawdzania najnowszych informacji na naszej stronie internetowej” – przekazuje Agnieszka Jarosz, kierownik stoku.

Nowością, która zyskała popularność jest możliwość jazdy wieczornej, która zapewnia piękne widoki na miasto ze stoku Dębowca. Niestety, obecna sytuacja pogodowa nie sprzyja narciarskim zamiłowaniom mieszkańców Bielska-Białej. Temperatura w najbliższych dniach może sięgnąć nawet 10 stopni Celsjusza.

Na pewno dłużej niż stok Dębowca będzie otwarte lodowisko w Parku Słowackiego. W okresie świąteczno-noworocznym lodowisko będzie otwarte: w Wigilię do godziny 11.45, w Boże Narodzenie będzie zamknięte, 26 grudnia będzie czynne od godziny 12.30, w Sylwestra do godziny 11.45, a w Nowy Rok i Trzech Króli od godziny 12.30. W dniach od 18 do 22 grudnia została przygotowana promocja – ostatni seans o godzinie 20.30 w cenie 5 złotych.