Zmiany w organizacji ul. Legionów w Bielsku-Białej: mniej miejsc parkingowych dla większego bezpieczeństwa

W ostatnich dniach doszło do istotnej zmiany w oznakowaniu na ul. Legionów w Bielsku-Białej, gdzie usunięty został znak anulujący zakaz parkowania. Decyzja ta wnika z konieczności zapewnienia odpowiedniej widoczności na tej wąskiej ulicy, jak wyjaśnia Miejski Zarząd Dróg (MZD).

Kilka dni temu drogowcy zdecydowali się na usunięcie znaku odwołującego zakaz parkowania, który znajdował się blisko skrzyżowania ul. Legionów z ul. Towarzystwa Szkoły Ludowej. Obecnie, zakaz parkowania rozciąga się aż do ul. Piłsudskiego, co skutkuje mniejszą ilością miejsc parkingowych. Ta niezapowiedziana wcześniej decyzja szybko została dostrzeżona przez lokalnych mieszkańców.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez MZD, podjęcie tej decyzji wynikało z konieczności. W przeszłości na ul. Towarzystwa Szkoły Ludowej obowiązywał już odcinkowy zakaz zatrzymywania ze względu na utrudniony wyjazd z jednej z posesji. Obecne zmiany są odpowiedzią na podobne problemy, zgłoszone w kontekście posesji nr 25 na tej samej ulicy, gdzie umiejscowiony jest WOM. Mieszkańcy sygnalizowali problemy z widocznością podczas wyjeżdżania z tego miejsca.

MZD dementuje twierdzenia o usunięciu dużej ilości miejsc parkingowych – według urzędu, liczba miejsc nie przekroczyła 10. Marcin Burdziński, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg, podkreśla, że zmiany były podyktowane troską o bezpieczeństwo: „Ulica Legionów jest wąska, musimy zadbać o to, by było tam bezpiecznie. Zawsze trzeba patrzeć na znaki w terenie”.