Zamieszki przy popularnym barze w Bielsku. Sprawcy usłyszą zarzuty

W godzinach nocnych dwóch mężczyzn dokonało aktu wandalizmu, niszcząc okna popularnego miejsca spotkań w Bielsku, zwanego „Grawitacją”. Następstwem ich działań było zatrzymanie przez lokalną policję. Z niepotwierdzonych źródeł wynika, że obaj sprawcy byli pod wpływem alkoholu. Motywacją dla ich agresywnych czynów było odrzucenie wejścia do baru, który był już na etapie zamykania.

Informacje o incydencie zostały przekazane przez właścicieli baru za pośrednictwem mediów społecznościowych. W komunikacie napisali: „Zeszłej nocy, pomiędzy sobotą a niedzielą, nasz ukochany bar padł ofiarą zniszczenia przez dwóch wandali. Szczęśliwie, sprawcy zostali szybko zatrzymani. Dzisiaj nie jesteśmy jednak w stanie odpowiednio przygotować i zabezpieczyć miejsca, aby było ono bezpieczne dla wszystkich gości. Grawitacja będzie dzisiaj zamknięta. Ta sytuacja jest dla nas bardzo trudna i potrzebujemy odzyskać energię przed jutrem, aby móc ponownie was gościć z tą samą radością i entuzjazmem co zawsze”.

Według naszych źródeł, sprawcy chcieli wejść do baru tuż przed jego zamknięciem, ale personel odmówił im wstępu. W efekcie tych zdarzeń, rozwścieczeni mężczyźni zaczęli niszczyć okna, używając między innymi lampy. Policja została wezwana na miejsce i udało jej się zatrzymać dwóch agresywnych mężczyzn. Według nieoficjalnych informacji byli oni nietrzeźwi. Możliwe jest również, że zostały uszkodzone drzwi prowadzące do sąsiedniego budynku.

Nasze źródła potwierdzają, że zatrzymani to 29-letni i 30-letni mężczyźni, obaj nietrzeźwi – jeden mieszkaniec Bielska-Białej, drugi powiatu bielskiego, obaj polskiego pochodzenia. Szacowane straty wynoszą około 5 tysięcy złotych. W poniedziałek zatrzymanym zostaną przedstawione zarzuty zniszczenia lub uszkodzenia cudzej własności.