Operacja "Trzeźwość" na drogach: zatrzymano 5 kierowców pod wpływem

Podczas kontroli drogowej, która miała miejsce w poniedziałek (7.11), funkcjonariusze policji z Żywca i okolicznych powiatów odkryli, że pięciu kierowców nie powinno było w ogóle prowadzić pojazdu. Od wczesnego poranka służby policyjne sprawdzały stan trzeźwości ludzi za kółkiem. Celem tego typu działań jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych spowodowanych przez osoby prowadzące pojazd po spożyciu alkoholu lub narkotyków.

Aparatura wykorzystana w akcji obejmowała różne urządzenia i testery do wykrywania alkoholu i narkotyków w organizmie. Spośród wszystkich sprawdzonych kierowców, aż trzech okazało się być pod wpływem alkoholu. Wyjątkowo niepokojący był jeden przypadek – 60-letni mężczyzna, kierujący peugeotem, miał we krwi ponad 2 promile alkoholu, pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów. Pozostała dwójka także zdecydowała się na jazdę po spożyciu alkoholu.

Policjanci z Bielska apelują do społeczeństwa o odpowiedzialne i rozsądne podejście do uczestnictwa w ruchu drogowym. Specjalne wezwanie kierują do bliskich, pasażerów i znajomych kierowców, którzy często zgadzają się na jazdę z osobą pod wpływem alkoholu. Wzywają do aktywności i niepozwalania na stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym przez nietrzeźwe osoby.