Nieodpowiedzialny kierowca pędził ponad 185 km/h na drodze S-1: zatrzymany przez bielską drogówkę

Podczas sobotnich popołudniowych działań grupy SPEED, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego bielskiej komendy policyjnej działający na obszarze powiatu żywieckiego, zatrzymali do kontroli drogowej jednego z kierujących. Na drodze ekspresowej S-1 w miejscowości Przybędza, w okolicach godziny 18:00, mężczyzna jadący Audi został zatrzymany za prędkość przekraczającą o 85 km/h dopuszczalne normy.

Kierowca, którym okazał się 33-latek zamieszkujący powiat żywiecki, nieodpowiedzialnie pędził z prędkością aż 185 km/h. Tymczasem, zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, na tym odcinku drogi maksymalna dozwolona prędkość wynosiła jedynie 100 km/h. Za ten poważny wykroczenie kierującego ukarano mandatem karnym w wysokości 2500 zł oraz nałożono na niego karę w postaci 15 punktów karnych.

Przedstawiciele bielskiej drogówki podkreślają, jak niebezpieczne jest przekraczanie dozwolonych prędkości. Tłumaczą, że nadmierna prędkość jest wciąż głównym czynnikiem powodującym wypadki drogowe. Zbyt szybka jazda niesie za sobą ryzyko utraty prawa jazdy, ale co najważniejsze – ryzyko utraty życia lub zdrowia, zarówno kierowcy, jak i innych uczestników ruchu drogowego.