Konsekwencje ataku na ratowników medycznych: rok pozbawienia wolności dla sprawcy

Do niepokojącego zdarzenia doszło kilka miesięcy temu, kiedy dwóch ratowników medycznych z Bielskiego Pogotowia Ratunkowego padło ofiarą brutalnego ataku podczas wykonywania swoich obowiązków na terenie miasta. Wywołało to ogromne zaniepokojenie wśród personelu, ujawniając problemy, z jakimi borykają się pracownicy służby zdrowia na co dzień.

Niezwłocznie po incydencie, dyrektor bielskiego pogotowia, Wojciech Waligóra, podjął decyzję o zapewnieniu wsparcia prawno-adwokackiego dla poszkodowanych medyków. Reprezentacją objął się adwokat Damian Piętka, prawnik Bielskiego Pogotowia Ratunkowego.

Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej szybko poradził sobie z tą sprawą i wydał wyrok. Sprawca napaści został ukarany rokiem bezwarunkowego pozbawienia wolności, a także nakazem zapłaty nawiązki na rzecz ofiar.

Bielskie Pogotowie Ratunkowe reaguje: „Ten incydent przypomina społeczeństwu o olbrzymim wysiłku i poświęceniu, jakie pracownicy służby zdrowia codziennie wnoszą do swojej pracy na rzecz innych. Ich praca jest niezmiernie ważna i zasługuje na pełne wsparcie i szacunek ze strony społeczności i instytucji państwowych. Pragniemy przypomnieć wszystkim pracownikom sektora medycznego, że każde ataki czy znieważenie publicznego funkcjonariusza są przestępstwem i powinny być natychmiast zgłaszane dyrekcji, która zawsze zapewni pracownikom pomoc i wsparcie.”