Malujemy Bielsko-Białą: Inicjatywa kibiców BKS "Stal"

Fanatycy sportowi zespołu BKS „Stal Bielsko-Biała” zapoczątkowali akcję pod tytułem „Malujemy Bielsko-Białą”. Do publicznej wiadomości przekazali, że inicjatywa ta ma na celu upiększenie miasta poprzez dekorowanie jego murów i ścian graffiti, które mają przedstawiać w pozytywnym świetle zarówno klub BKS Stal, jak i samo Bielsko-Białą.

Kibice BKS ogłosili swój pomysł za pośrednictwem mediów społecznościowych, kierując informację do mieszkańców Bielska-Białej. Celem akcji jest nie tylko promowanie drużyny i miasta, ale także podniesienie estetyki miejskiej. Jak podkreślają pomysłodawcy inicjatywy, malunki pełne życia i barw stanowią znacznie lepszą alternatywę dla zniszczonych i oszpecanych graffiti ścian.

W związku z powyższym, organizatorzy apelują do mieszkańców miasta, lokalnych spółdzielni mieszkaniowych, firm oraz innych jednostek o udostępnienie przestrzeni na murach czy ścianach, które mogłyby zostać ozdobione kolorowymi obrazami. Informacje na ten temat zostały udostępnione w postach na Facebooku.

Organizatorzy zapewniają, że wszystkie graffiti tworzone są przez osoby z doświadczeniem i kompetencjami w zakresie tworzenia legalnego kunsztu ulicznego na najwyższym poziomie. Przed przystąpieniem do realizacji każdego dzieła, projekt jest szczegółowo analizowany w porozumieniu z właścicielem powierzchni. Prace są finansowane przez samych kibiców, którzy robią to z miłości do klubu i regionu.

Wszystkie propozycje współpracy można przesyłać na adres e-mail: [email protected]. Inicjatorzy akcji wyrażają swoją wdzięczność za każdą wiadomość i zachęcają do udostępniania informacji o projekcie, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o tej szlachetnej inicjatywie. Podsumowując, apelują: „Uczyńmy nasze miasto jeszcze piękniejszym!”